24.10.2010 Yedigöller Gezisi

Bilmem kaç sene oldu gidelim gidelim deyip bozulan planlar hazırlanan listeler ve hatta yola çıkıldıktan sonra güzergah değiştirmeler. En son hatırladığım denemede hava kar yağışlı olması bekleniyordu ve bizde rotayı “risk budur” diyerek daha önce gidilmemiş ve deneyimlenmemiş bir yere Kalecik e çevrilmişti rotamız ve hoşta olmuştu.

yine aylar önesinden planlar yapıolmış dilekçeler hazırlanmış ve bu seferde olmazsa diyerek yedek bir rota çıkartmıştık ki havanın güzel olacağı ve okulunda destek vereceğini öğrenip son sürat hazırlık yaptık. listeyi tamamlamıştık fakat bunca yıldır gidicez denilen yere hiç gitmediğimizden verimli bir gezi planı oluşturamadık. doğaçlama takılıp 2 otobüse atladık tabi ezginin büyük uğraşlarla aldığı kumanyalarada hemen sağlam bir yere koyduk.  yol uzundu ve sohbet ortamı güzeldi ( evet kabul ediyorum büyük araççümbüş modunda giderken, başkanların ve yardımcıların olduğu serviste de biz de tam takır uyuyorduk) yolda verdiğimiz onlarca mola ve geçilen yığınla tabeladan sonra giderek yaklaştığımızı hissediyorduk. zaten bozkırdan, dumandan kurtulup yeşilliklerin içine girince ilk servisin cümbüşüde diğer servisin horultusuda durdu ve meraklı gözler o uzun ve kötü yolları sarmalamış yeşillikleri izlemeye koyuldu.

mekana vardığımızda şöförler arkalarında yönetim ordaki şirkete kafa tutup pazarlıkla giriş ücretini kırmayı başardık. kabul etmeliyim ki şöförlerin tehditleri baya bir etkili oldu. iç kısımlara doğru ilerlerken çamura saplanan aracı kurtardıktan sonra çamurlu ellerle o cennete ulaşmıştık.  saati neredeyse 3 etmek üzereydik hemen gruplara ayrılıp kumanyalarımıza sarılıp her bir gölü keşfetmeye koyulduk.

hava kararmaya başlayınca ekipler yavaştan toplandı. ve kumanyadan artan 70 kadar limonu tuz gölü gezisi için arabaya yükledikten sonra dönüş yoluna başlandı. ve katılanlardan alınan yorumlar doğrultusunun da çok güzel bir yer olduğu fakat bu kadar uzun yol gelindikten sonra daha çok vakit geçirebilmek için konaklanması gerektiği kanısına vardık. bizse yönetim olarak bu efsaneleşmiş gezilerden birini daha listemizden silmenin mutluluğunu yaşadık. detaylar ve tüm gerçekleriyle kara listeye alınanlar ise her zamanki gibi kara kaplı hufot seyir defterinde.

24.10.2010 Yedigöller Gezisi
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.